Strona Główna BIP Strona Główna
Bieg na orientację
 

W czwartek 19 listopada 2009 r. uczniowie klasy 102 technikum informatycznego, w ramach innowacji pedagogicznej „Wychowanie proobronne” podczas lekcji wychowania fizycznego we współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Gorzowie Wlkp. , wzięli udział w BIEGU NA ORIENTACJĘ poprzedzonym cyklem lekcji o tematyce terenoznawstwo z przysposobienia obronnego - nauczyciel uczący Aleksandra Frątczak. Trasa biegu została wyznaczona i przygotowana przez kpt. Wiesława Borowiaka z WKU oraz nauczycieli wychowania fizycznego Mariusza Czubaka i Grzegorza Pawelskiego.

Uczniowie podzieleni na 3 – 4 osobowe drużyny posługując się mapą mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec trasę około 8 km i odszukać punkty kontrolne.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie:

  1. Lenarczyk Daniel
  2. Maksymowicz Natalia
  3. Wolff Ksenia

Drugie miejsce ex equo:

  1. Laskowski Michał
  2. Laskowski Rafał
  3. Kuciński Maciej
  1. Kozłowski Maciej
  2. Wierzba Przemysław
  3. Zdyb Łukasz

Uczniowie otrzymali dyplomy i gratulacje od organizatorów: kpt W. Borowiaka, M. Czubaka, G . Pawelskiego i A. Frątczak.

       

Na pewno w przyszłości bieg na orientację będzie kontynuowany, ponieważ zapewnia wszechstronny rozwój osobowości, kształci pozytywną postawę wobec potrzeb związanych z kulturą fizyczną, podnosi poziom sprawności fizycznej o charakterze utylitarnym, a przede wszystkim jest świetną przygodą.

Opracowała : Aleksandra Frątczak